Çocuklar İçin Eğitici Bir Mobil Uygulama WWFTogether

Sürdürülebilir Günlük Yaşam için Suyu Akılcı Kullanın
12 January 2021
Gebelik Sırasında Önemli Besinler
12 January 2021

Hayat kolaylaştırıcı ve eğlenceli olması sebebiyle her yaştan insan üzerinde cezbedici bir etkiye sahip olan teknolojiyle en haşır neşir olan yaş grubunda şüphesiz çocuklar var. Ebeveyn olarak, güvenilirliğinden şüphe ettiğiniz ve çoğu zaman uçsuz bucaksız oluşuyla huzursuzluk veren internetin bu negatif yönlerini çocuğunuz için faydalı hale getirebilirsiniz. Yaşamlarının bir yansıması olması sebebiyle “oyun oynamak” çocukların en önemli öğrenme aracı. Bu doğrultuda, çocuk gelişim uzmanları ile birlikte çalışılarak hazırlanmış olan eğitici oyun ve faydalı uygulamaları çocuklarınızla birlikte keşfedin ve güvenli internetin tadını çıkarın. 

Dünya Doğayı Koruma Vakfı “World Wild Forever (WWF)”ın hazırladığı bu uygulama, kullanıcıları “Doğayı ve tür çeşitliliğini hep birlikte koruyabiliriz.” sloganıyla karşılıyor. 9 farklı ödüle sahip olan WWF Together uygulaması, grafiklerinde origami sanatını kullandığı nesli tükenmekte olan 16 türdeki hayvanı; özellikleri, popülasyonları, doğal yaşam ortamları, kilo ve boyları gibi bilgileriyle daha yakından tanıma fırsatı sağlıyor. Ayrıca 10 farklı türü 360 derece görünümde sunarken bir jaguarın yarışına veya bir kelebeğin kanat çırpışına yakından 

tanıklık etmek de mümkün. Üstelik uygulamada, çocukların da kağıttan bu hayvanları yapabilecekleri “origami yapım yöntemleri” mevcut. Şimdilik yalnızca IOS uyumlu olan uygulamayı Appstore’dan indirebilirsiniz.

Kaydınız tamamlanmıştır, her salı görüşmek üzere.

Şu an bir hata yaşanıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

İlk 1000 gun, bu formda verdiğiniz bilgileri sizinle iletişim kurmak, periyodik mail bildirimleri için kullanılacaktır.