Hamilelik Döneminde Yeterli Sıvı Alımı

HiPP Babysanft Çocuk Bakım Kremi’ni Denediniz mi?
12 January 2021
Hastane Çantanız İçin Kontrol Listesi

18 January 2021

Vücudunuz çok fazla sıvıya gerek duyar.Yeterli sıvı aldığınızdan emin olun çünkü özellikle gebelik sırasında vücudunuz yalnızca bir taşıma aracı olarak değil aynı zamanda ekstra kan ve amniyotik sıvı oluşumu ve doğmamış bebeğin beslenmesi için kullanılır. Uygun içecekler içerisinde maden suyu ile karıştırılmış meyve suları, sebze suları, meyve ve bitki çayları bulunur. 

Sakınılması Gereken Gıdalar Nelerdir?

Hamile anneler saf meyve nektarı, meyve suyu ve limonatalardan kaçınmalıdır çünkü bunlarda çok fazla miktarda şeker ve gereksiz kalori bulunur. Bunun dışında bebeğinizin sağlığı için alkolden uzak durulmalıdır.

Saf kahve ve siyah çayın tüketimi de günde 2-3 bardağa kadar düşürülmelidir çünkü çok fazla kafeinin bebek ve anne üzerinde olumsuz etkileri olabilir. Kafeinsiz kahve veya bitki çaylarının tüketilmesi tercih edilebilir.

Susamasanız bile sıvıya ihtiyacınız vardır.

Bu kadar çok sıvı alamayanlar için bazı yararlı ipuçları: Gün içerisinde normalde sevdiğiniz şeyleri için, örneğin sabah kalkınca, öğle yemeğinizle ve sonrasında akşam üzeri. Sıvı alımı bir eğitim konusudur ve çoğu insan bunu unutur.

Susamasanız bile sıvıya ihtiyacınız vardır. Bu nedenle yanınızda her zaman bir şişe su ya da bir bardak çay bulundurunuz. Ve lütfen unutmayınız: Emzirirken sıvı ihtiyacınız çok daha fazla artacaktır.

Kaydınız tamamlanmıştır, her salı görüşmek üzere.

Şu an bir hata yaşanıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

İlk 1000 gun, bu formda verdiğiniz bilgileri sizinle iletişim kurmak, periyodik mail bildirimleri için kullanılacaktır.