Kitap Önerisi – Siddharta

Yanlış Ayakkabı Çocuğun Ayak Sağlığını Bozabilir!
1 February 2021
Harika Bir Film Önerisi: Soul
1 February 2021

İnsanın içine yaptığı yolculukların hikayesi, bence en iddialı kişisel gelişim kitaplarından bile etkili oluyor. Modern hayatın koşuşturmacası içinde içimize dönmeyi unuttuğumuz şu günlerde bu yolculuklar insanların kendisini objektif şekilde değerlendirmesi için ilham oluyor. Herman Hesse, Nobel Ödüllü kitabında Brahman bir aileden gelen Siddharta isimli bir gencin, kutsal Om’a ulaşmak için yaptığı yolculuğu, bu yolculukta yaşadıklarını, aldığı ve almadığı dersleri, sınavlarını, acılarını ve sevinçlerini öyle anlatıyor ki okuyan herkesin hayatına felsefi bir dokunuş yapıyor adeta. Bir çeşit zihin yolculuğu yapmanızı sağlayan bu kitap bence her yetişkinin kendini inşa ederken deneyimlerine katması gerekenlerden birisi. 

“Sana ne söyleyebilirim ki saygıdeğer kişi? diye cevap verdi Siddhartha. Olsa olsa kendini aramaya fazla zaman verdiğini mi? Aramaktan bulma fırsatını bir türlü yakalayamayacağını mı?” 

Tıpkı Simyacı gibi doğu mistizmiyle bezeli roman, herhangi bir kurgu roman olmanın ötesinde çok başarılı bir kişisel gelişim kitabı olarak da değerlendirilmeli.

Kaydınız tamamlanmıştır, her salı görüşmek üzere.

Şu an bir hata yaşanıyor, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

İlk 1000 gun, bu formda verdiğiniz bilgileri sizinle iletişim kurmak, periyodik mail bildirimleri için kullanılacaktır.